- 2025-02-12 Viešbutis „Park Plaza Vilnius“, Vilnius (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių )
- 2025-02-12 Dalyvio namuose arba darbo vietoje, Visoje Lietuvoje (Rodyti žemėlapyje) (Į kalendorių )
Data ir vieta
|
2024-ieji išsiskyrė gausiais pokyčiais pelno nesiekiančių organizacijų veiklos reglamentavime.
Svarbus pokytis pelno nesiekiantiems vienetams įsigaliojęs Finansinių ataskaitų audito ir kitų užtikrinimo paslaugų įstatymo pakeitimas, kuriuo naujai įtvirtinama audito prievolė VŠĮ, asociacijoms, labdaros ir paramos fondams, jei jų veiklos mastai viršys Audito įstatyme numatytas ribas. Taip pat auditas bus privalomas ir gavus paramą arba finansavimą iš valstybės, kai ji viršija 500 000 eurų. Ši audito prievolė bus taikoma finansinėms ataskaitoms parengtoms už 2024-uosius metus.
Kitas svarbus pokytis, tai jog už 2024-uosius metus visi pelno nesiekiantys vienetai pagal Įsakymą Nr. 1K-234 „Dėl pelno nesiekiančių juridinių asmenų veiklos ataskaitų formų patvirtinimo“ privalės rengti standartizuotas veiklos ataskaitos formas. Pakeitimai priimti atsižvelgiant į tai, jog iki šiol veiklos ataskaitos buvo teikiamos laisva forma ir dažnai pelno nesiekiantys subjektai jose pateikdavo ne visą įstatymais reikalaujamą informaciją.
Taip pat yra įsigaliojęs naujos redakcijos Savanoriškos veiklos įstatymas, kuriuo iš esmės pakeistas savanoriškos veiklos reguliavimas. Seminare aptarsime svarbius savanoriškos veiklos ypatumus ir principus, savanoriškos veiklos formas, apibrėžtas priimančiąsias ir koordinuojančiąsias organizacijas, patikslintą savanoriškos veiklos sąvoką, naujai išskirtą ilgalaikę ir trumpalaikę savanorišką veiklas, apribojimus savanoriškai veiklai, atskiriant ją nuo darbo santykių toje pačioje organizacijoje.
Svarbu! Įsigaliojo naujas Savanoriškos veiklos išlaidų kompensavimo sąlygų, dienpinigių dydžių ir dienpinigių skyrimo ir išlaidų kompensavimo tvarkos aprašas, kuriame:
Taip pat, vadovaujantis Savanoriškos veiklos įstatymo 14 str. 1d., buvo patvirtintas naujas Įsakymas Nr. A1-434, dėl savanorio, savanoriškos veiklos metu įgytų kompetencijų, pripažinimo patirtimi. Įsakyme apibrėžiama: „kompetencijų pripažinimo patirtimi“ sąvoka, vertinimo tvarka, pateikiamos rekomendacijos dėl vidinių tvarkų parengimo.
VMI informuoja ir primena apie svarbų pokytį paramos skirstyme nuo 2025 m.: GPM 1,2 proc. paramą galės gauti tik organizacijos, turinčios oficialų nevyriausybinės organizacijos (NVO) statusą. Šis statusas turi būti įregistruotas Juridinių asmenų registre.
Reikia atkreipti dėmesį, kad yra startavęs naujas VMI procesas – pilotinis PVM deklaracijų vertinimas realiu laiku. Pilotinėje versijoje mokesčių mokėtojų pateiktos deklaracijos bus lyginamos su jų pateiktais pardavimų Lietuvoje duomenimis i.SAF posistemyje. Apie nustatytus neatitikimus mokesčių mokėtojai bus informuoti EDS sistemoje per 2 d. d. ir juos ištaisyti turės iki PVM deklaracijos ir / arba PVM sąskaitų faktūrų registrų pateikimo termino pabaigos, o jam pasibaigus ne vėliau kaip per 10 d. d.
Ypatingai aktualu ir tai, kad VMI, gavusi Europos Komisijos pritarimą, pradėjo įgyvendinti ES PVM direktyvos naujovę – smulkaus verslo schemą (SVS). 2025 m. sausio 17 d. Įsakymu Nr. VA – 5 VMI suteikė Lietuvos smulkiajam verslui galimybę prekiauti ES šalyse netaikant PVM. Šiai lengvatai gauti būtina užsiregistruoti SVS sistemoje ir gauti specialų PVM identifikacinį numerį. Be šio PVM identifikacinio numerio PVM lengvatos taikymas nėra galimas. Visgi, naujos taisyklės gana sudėtingos ir jas suprasti nėra paprasta, todėl tai gali lemti tiek ir klaidas, tiek ir tam tikrų galimybių praradimą.
VMI pateikė papildytą ir atnaujintą PVMĮ 50 str. komentarą dėl 0 proc. PVM tarifo taikymo paramos prekėms, siunčiamoms už ES ribų.
Seminaro metu nagrinėsime metinės pelno mokesčio deklaracijos (PLN204N) ir jos formų pildymo tvarkos specifiką. Kokie iššūkiai laukia ir į ką verta atkreipti dėmesį? Kuriais atvejais gali būti apmokestinta pelno nesiekiančių organizacijų gauta parama? Nuo kokių pajamų pelno nesiekiantys vienetai moka pelno mokestį ir koks pelno mokesčio tarifas yra taikomas?
Griežtėjančios finansinių ataskaitų teikimo taisyklės gali ypač paveikti pelno nesiekiančias organizacijas – pažeidus reikalavimus, jos rizikuoja prarasti paramos gavėjo statusą, todėl ypač svarbu tiksliai atskleisti, kaip buvo panaudota parama ir kitos gautos lėšos.
Seminaro metu taip pat aptarsime kitus aktualius teisės aktų pokyčius bei projektus:
Temos:
Papildoma informacija
|
Kiekvienas seminaro dalyvis gauna seminaro medžiagą ir el. seminaro dalyvio pažymėjimą.
Seminaro trukmė: 10.00–16.30 val. Registracija 9.00–10.00 val. Pertraukos: 12.00-13.00 val. (pietų pertrauka), 14.30–14.45 val. (pertrauka).
Mokymus veda
|
Registracija
|